Menu
Home Page

Healthy Snack

Pupils at Ysgol Gwynedd have the opportunity to have healthy snack during their morning break.The cost of snack is £1 per week and is payable at the beginning of each week.

 

Any pupil who does not wish to purchase snack from the school are allowed to bring in their own healthy snack. Chocolate and crisps are not allowed as it does not adhere to the Appetite for Life Guidance and our Healthy School approach.

Picture 1
Top